Staszic od środkaWiadomości

JUBILEUSZ W ZESPOLE SZKÓŁ IM. STANISŁAWA STASZICA

13 października 2023 roku nasza szkoła obchodziła jubileusz 75-lecia powołania placówki oraz 50-lecie nadania imienia Stanisława Staszica.

Historię naszej szkoły zapoczątkowało powołanie Gimnazjum Mechanicznego w 1948 roku… Te i inne fakty związane z powstaniem placówki oraz jej systematycznym rozwojem były tylko częścią wspomnień, które podczas uroczystości udało się “ocalić od zapomnienia”.

Była to też okazja do wręczenia wyróżnień i podziękowań. Medal im. Stanisława Staszica PRIMUS INTER PARES otrzymali uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce oraz wyróżniający się aktywną pracą na rzecz szkoły.

Poprzednim dyrektorom, którzy tworzyli historię naszej placówki, wręczono tytuły honorowe “Przyjaciel Szkoły”. Otrzymały je także instytucje współpracujące ze “Staszicem” i wspierające działalność edukacyjną. Pani dyrektor Agnieszka Jachimowska – Wiślak nagrodziła nauczycieli, którzy szczególnymi osiągnięciami dydaktyczno-wychowawczymi wypłynęli na poprawę jakości pracy szkoły.

Na przestrzeni lat udało zapisać się na kartach historii piękną tradycję i chlubne osiągnięcia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Zawierciu, ale “czasami nie poznasz wartości chwili, dopóki nie stanie się ona wspomnieniem”.

Skip to content