PROJEKT „POZNAJ POLSKĘ”

Koniec semestru kojarzy nam się z różnymi podsumowaniami.
Oto jedno z nich, o którym warto pamiętać!✍️
W grudniu, tuż przed Bożym Narodzeniemmłodzież naszej szkoły wzięła udział w przedsięwzięciu MEiN pn.
„Poznaj Polskę”.
Była to niezwykła przygoda w drodze do poznawania historii naszego kraju. Innowacyjność punktów muzealnych pozwalała na duże zaangażowanie uczniów w zgłębianiu tajników wiedzy. Byli zaciekawieni, skupieni, zadawali pytania, wyciągali wnioski, a więc proces edukacyjny w takiej ciekawej formie bardzo im odpowiadał.
Warszawa zadziwiała młodzież zderzeniem historii i tradycji z nowoczesnością, skłaniała do refleksji. W Muzeum Powstania Warszawskiego ️poczuliśmy klimat czasów wojny i okupacji, przez który przeprowadzili nas niezwykle sugestywni w swych opowieściach przewodnicy. Zamek Królewski i opowieści tam zasłyszane pozwoliły nam przenieść się w czasy Zygmunta III Wazy i Stanisława Augusta, poczuć klimat świetności Polski minionych epok, ale też poznać losy zamku w czasach zaborów i wojen. Natomiast Centrum Nauki Kopernik z racji kierunków kształconych w naszym technikum dało okazję do eksperymentów‍, zderzenia wiedzy z praktyką, a to najlepsza metoda edukacji i doskonała zabawa.
Sądzę, że odwiedzone przez naszą grupę miejsca zainspirują uczniów do pogłębiania zagadnień w procesie samokształcenia oraz na zajęciach edukacyjnych.
To był ciekawy, a zarazem magiczny wyjazd, bo Warszawę rozświetlała już niezwykle świąteczna atmosfera.

Skip to content