Uczniowie SP9 na zajęciach studyjnych w naszej szkole

W ramach współpracy między naszą szkołą a SP9 mieliśmy zaszczyt gościć na zajęciach studyjnych uczniów zaprzyjaźnionej placówki.
Na zajęciach nauczyciele pokrótce przedstawili co jest istotą dwóch naszych kierunków kształcenia. Pan Marek Gajda przeprowadził zajęcia, na których omówił czym jest mechatronika i dlaczego jest tak istotna we współczesnych czasach, a także zademonstrował praktyczne użycie robotów i systemów mechatronicznych. Pan Paweł Kurzak z kolei zademonstrował istotę praktycznego zastosowania urządzeń sieciowych oraz teleinformatycznych. Młodsi koledzy mogli z pomocą naszych uczniów skonfigurować urządzenia sieciowe, takie jak switche i routery CISCO oraz centrale telefoniczne, które funkcjonują w praktycznie każdej placówce i urzędzie.
Szczególne podziękowania kierujemy do pana Marka i Pawła za zaangażowanie i poświęcenie swojego wolnego czasu.
Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.