Fundacja Z Pomysłem

Jeszcze nie koniec! To tytuł dzisiejszego filmu, ale i podsumowanie panelu dyskusyjnego, że poprzez edukację, profilaktykę, uwrażliwianie społeczeństwa, profesjonalistów, interdyscyplinarne działania służb skala zjawiska przemocy może znacząco się zmniejszyć. Bardzo nas cieszy, że w wydarzeniu w Miejski Ośrodek Kultury Centrum w Zawierciu – MOK Zawierciewzięło udział ok. 450 osób, w tym młodzież z Zespół Szkół im. X. Dunikowskiego w Zawierciu, Zespół Szkół i Placówek im. Hugona Kołłątaja w Zawierciu, Zespół Szkół im. gen. Józefa Bema („Samochodówka”), Zespołu Szkół Ekonomicznych , Zespołu Szkół im. Staszica, Zespół Szkół i Placówek im.Marii Grzegorzewskiej w ZawierciuI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w ZawierciuII LO im. Heleny Malczewskiej w ZawierciuZespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Porębie, oraz przedstawiciele służb i instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.
W panelu dyskusyjnym udział wzięli Monika Nowińska (Fundacja z Pomysłem), Marzena Purgal (Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej), Radca Prawny Zawiercie – Arleta Dub-Brych), Paweł Sobota ( Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu) . Panel poprowadził Adam Witkowicz.
Wydarzenie odbyło sie w ramach 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć 2018 dzięki wsparciu Fundacja Batorego.
Wielkie podziękowania dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu za przekazanie uczestnikom opasek odblaskowych z hasłem „Zawiercie przeciw przemocy”
Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji wydarzenia w szczególności naszym wolontariuszom – Joanna Bogusławska i Andrzej Ciepaj oraz Dominika Kondas za przygotowanie plakatu i pysznych babeczek!