ELEKTRON

Z przyjemnością informujemy, że w obecnym roku szkolnym (2019/2020) Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych XII edycję ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON..

ELEKTRON dotyczy zagadnień związanych z profilem kształcenia na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej, a w szczególności elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji, optoelektroniki i fotoniki oraz mechatroniki.

 

Konkurs ELEKTRON jest konkursem dwuetapowym.

 

W etapie pierwszym odbywają się eliminacje szkolne, w którym uczniowie rozwiązują test wyboru w formie papierowej. Test konkursowy jest testem wielokrotnego wyboru – składa się z około 25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D.

W etapie szkolnym udział wzięło dwóch uczniów z naszej szkoły Tomasz Glanda i Natan Haładyn.

Etapem drugim jest finał na Politechnice Wrocławskiej, podczas którego uczestnicy konkursu mogą zwiedzać laboratoria naukowe i dydaktyczne Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki.

Z przyjemnością informujemy o zakwalifikowaniu się naszego ucznia Tomasz Glandy do etapu finałowego. Etap finałowy odbył się 24 lutego. Tomek zajął 11 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów następnej edycji.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i sprawdzenia swojej wiedzy w tegorocznej edycji konkursu ELEKTRON. Na zwycięzców, jak zwykle, czekają atrakcyjne nagrody!

 

Współfundatorem nagród w tegorocznej edycji konkursu ELEKTRON jest firma PPU Micro, zajmująca się mechatroniką, automatyką, elektroniką w dydaktyce i przemyśle.

OWT

 

Skip to content