Ogromny sukces naszych uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

Miło nam poinformować, że zmagania XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, które w tym roku odbywały się w dniach 23 – 24.03.2018 w Gorzowie Wielkopolskim dobiegły końca. Jest to najstarszy i z największymi tradycjami konkurs z wiedzy technicznej organizowany w Polsce dla uczniów szkół średnich. Olimpiada ta jest zarejestrowana przez MEN i znajduje się w wykazie turniejów i olimpiad zawodowych. Laureaci i finaliści Olimpiady są przyjmowani na odpowiednie kierunki I roku studiów polskich Uczelni Technicznych z pominięciem warunków rekrutacji, oraz zwolnieni z etapu pisemnego Egzaminu Zawodowego (dotyczy absolwentów techników). Organizatorem Olimpiady jest Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie, a Komitet Główny znajduje się na Wydziale Elektrotechniki Automatyki, Informatyki i Elektroniki tejże Uczelni. Olimpiada jest rozgrywana w sześciu grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej, informatycznej, teleinformatycznej, mechatronicznej i elektroniki medycznej. Uczestniczą w niej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Polski, a także z Ukrainy, Czech, Słowacji i Niemiec. Zawody są 3-stopniowe i składają się z etapu szkolnego, okręgowego i centralnego. W dwudniowych eliminacjach etapu centralnego wzięło udział 115 uczniów z całej Polski a spośród nich wyłoniono laureatów i finalistów. Do etapu praktycznego etapu centralnego zakwalifikowało się trzech uczniów z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Zawierciu w grupie mechatronicznej: Paweł Krakowiak, Kamil Ptak i Aleksander Słowik. Ogromnym sukcesem naszych uczniów: Aleksandra Słowika i Kamila Ptaka jest zdobycie tytułu finalisty. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content